obraz
Wyszukajstrzalki
Kategoriestrzalki
Autorzystrzalki
Wydawcystrzalki
Nowośćstrzalki
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  29.00 25.00 PLN
 • 00000 okladka
  16.50 PLN
 • 00000 okladka
  16.50 PLN
 • 00000 okladka
  32.00 26.00 PLN
 • 00000 okladka
  44.00 36.00 PLN
 • 7.30 PLN
Zobacz wszystkie nowości

Konkursy matematyczne w szkole podstawowej i w gimnazjum. PAKIET 2 książek

Wydawnictwo:Tutor
Format: B5
Okładka: twarda
Wysyłka w ciągu: 1 dnia
Dostępność: Dostępny

Promocja
76.00 48.00 PLN

Olimpiady i konkursy matematyczne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Autor: Henryk Pawłowski

ISBN: 978-8389563-26-2

Format książki: B5

Oprawa książki: twarda

Liczba stron: 228

Rok wydania książki: 2010

Książka została przygotowana z myślą o uczniach starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum zainteresowanych matematyką. Znajdują się w niej m.in. zadania pochodzące z olimpiad i konkursów matematycznych. Olimpiady i konkursy matematyczne to elementarz ucznia myślącego poważnie o udziale w konkursach matematycznych, to także zbiór ciekawych zadań do wykorzystywania na lekcjach matematyki.

Odlotowa matematyka. Zadania dla najmłodszych olimpijczyków szkół podstawowych i gimnazjalistów

Autorzy: Henryk Pawłowski, Wojciech Tomalczyk, Zdzisław Głowacki

ISBN: 978-83-89563-69-6

Format książki: B5

Oprawa książki: twarda

Liczba stron: 207

Rok wydania książki: 2015, wydanie II

Drodzy Miłośnicy matematyki!

Książka, którą trzymacie w ręku to Odlotowa matematyka. Składa się ona z dwóch części. Pierwsza część to zbiór zadań skierowany głównie do uczniów szkół podstawowych. Ale nie tylko do nich. Zawarte w nim ciekawe zadania mogą zainteresować także starszą młodzież oraz nauczycieli i rodziców. Umieszczone w nim łamigłówki i  żarty matematyczne na pewno będą dobrą umysłową rozrywką, a dla dorosłych także przypomnieniem beztroskich szkolnych lat.
Zadania w części pierwszej ułożone są w zestawy, które mogą być wykorzystywane jako tematy prac klasowych dla zdolniejszych uczniów lub być podstawą do prowadzenia zajęć kółek matematycznych. Kolejna porcja zadań to zabawy z zapałkami i zadania do samodzielnego rozwiązania - dla nich nie podajemy rozwiązań. Jesteśmy pewni, że sami je znajdziecie.
Mamy nadzieję, że zabawa matematycznymi zagadkami zachęci Was do dalszych poszukiwań i dociekań, że sięgnięcie po kolejne, przygotowane w naszym wydawnictwie, książki matematyczne i zbiory zadań. Matematyka potrafi wciągnąć swoim pięknem i racjonalnością, tworzy ona wiele logicznych i solidnych konstrukcji. Służy do opisu wszystkich zjawisk, z którymi spotykamy się w naszym otoczeniu. Dlatego nosi tytuł królowej nauk.
W drugiej części znajdziecie bogactwo ciekawostek o matematykach i matematyce. Jest to nauka, która towarzyszy człowiekowi od początków jego historii. Przez kilka tysięcy lat jego wiedza matematyczna osiągnęła trudne do wyobrażenia rozmiary. Nie ma już matematyka, który objąłby umysłem wszystkie jej dziedziny. Do początku XVII wieku na matematykę składały się geometria, arytmetyka, algebra i trygonometria. Wiek XVIII to czas rozwoju geometrii analitycznej, rachunku różniczkowego i całkowego, a także rachunku prawdopodobieństwa. Nie wszystkie te działy obejmuje nawet cały program szkolny.
Bohaterką w części drugiej jest Mądralińska, niezwykle bystra i utalentowana dziewczyna, dowcipna i wesoła, ale krytycznie patrząca na otaczającą ją rzeczywistość. Pasjonuje się matematyką i bardzo chętnie zaraża otoczenie swoją pasją. Połknęła już wiele książek matematycznych i tych popularyzujących matematykę ale wciąż poszukuje w książkach oraz w Internecie nowych informacji. Poznaje bogatą historię kultury matematycznej, na bazie której rozwija się nasza cywilizacja. Pasjonują ją nietrywialne zagadnienia matematyczne, anegdoty i niekonwencjonalne zachowania matematyków. Dzięki Mądralińskiej będziecie mogli lepiej poznać matematyków i ich problemy - nie tylko matematyczne.
Wszystkim Czytelnikom - tym dorastającym i dorosłym - życzymy przyjemnej lektury.Opinie