obraz
Wyszukajstrzalki
Kategoriestrzalki
Autorzystrzalki
Wydawcystrzalki
Nowośćstrzalki
 • 00000 okladka
  29.00 25.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  14.00 PLN
 • 00000 okladka
  29.00 25.00 PLN
 • 00000 okladka
  16.50 PLN
 • 00000 okladka
  16.50 PLN
 • 00000 okladka
  32.00 26.00 PLN
 • 00000 okladka
  44.00 36.00 PLN
Zobacz wszystkie nowości
Nowość

Chemia z Tutorem - Pakiet 7 książek dla maturzystów - z DARMOWĄ WYSYŁKĄ

Wydawnictwo:Tutor
ISBN: 978-83-89563-71-2
Okładka: miękka
Wysyłka w ciągu: 1 dnia
Dostępność: Chwilowo niedostępny


Promocja
149.00 119.00 PLN
Produkt   chwilowo
niedostępny

Chemia z Tutorem. Pakiet 7 książek dla maturzystów - z darmową wysyłką*

DARMOWA WYSYŁKA obowiązuje w przypadku dokonania przedpłaty na konto (lub w przypadku szkół może być zapłata przelewem po otrzymaniu przesyłki).

Przy płatności przy odbiorze (za pobraniem pocztowym) do ceny pakietu zostaną doliczone koszty wysyłki w wysokości 7 zł.

Razem kwota do zapłaty będzie wynosić 121 zł.

Pakiet składa się z siedmiu książek autorstwa Zdzisława Głowackiego:

Chemia z Tutorem. Nowe zestawy zadań maturalnych dedykowane kandydatom na studia medyczne. Matura 2017 - 2018 - 2019

Książka "Chemia z Tutorem. Nowe zestawy zadań maturalnych dedykowane kandydatom na studia medyczne" jest zbiorem w większości oryginalnych i trudnych zadań maturalnych, kierowanych do ambitnych i zdolnych licealistów. Zadania pogrupowane są w dziewięć zestawów. Każdy zestaw średnio na 22 stronach zawiera od 36 do 44 zadań i może stanowić ćwiczeniowy arkusz maturalny dla zaawansowanego maturzysty. Zbiór zadań został opracowany przez doświadczonego nauczyciela chemii - dra Zdzisława Głowackiego - prowadzącego od ponad 20 lat zajęcia z maturzystami - kandydatami na studia medyczne - autora wielu książek, zbiorów zadań i artykułów popularnonaukowych.

Zadania zamieszczone w arkuszach sprawdzają wszystkie trzy wymagania ogólne podstaw programowych z chemii dla III i IV etapu edukacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem wymagania ogólnego II, jakim jest: "Rozumowanie i zastosowanie nabytej wiedzy do rozwiązywania problemów".

Stopień trudności zamieszczonych w tych arkuszach zadań jest dużo wyższy od typowych zadań maturalnych. Zestawy te dedykowane są kandydatom na studia medyczne, którzy muszą uzyskać bardzo wysokie wyniki z egzaminów maturalnych, m.in. z chemii. Dlatego też powinni umieć sprawnie rozwiązać wszystkie zadania, także te bardzo trudne. Studia medyczne wymagają wytężonej pracy i ponadprzeciętnych umiejętności, dlatego szersza wiedza i wyższe umiejętności będą pomocne w trakcie pierwszych lat nauki na uczelni.

Do treści zadań autor wprowadził wiele zagadnień, które mogą być interesujące i przydatne kandydatom na studia medyczne. Uczeń znajdzie w nich szersze informacje o związkach naturalnych: aminokwasach, peptydach i cukrach, o witaminach i lekach, o środkach znieczulających i nasennych. Pozna m.in. zagadnienia związane z wartością energetyczną składników pokarmowych, działaniem roztworów buforowych i ich wykorzystaniem w procesie elektroforezy czy z oznaczaniem zawartości tlenu w wodzie. Treści arkuszy nie wybiegają poza zakres wymagań szczegółowych przewidzianych przez podstawy programowe III i IV etapu edukacyjnego i obowiązujące na egzaminach maturalnych z chemii w najbliższych latach 2017, 2018 i 2019.

Wiele z tych zadań było wykorzystanych w arkuszach egzaminacyjnych w trakcie organizowanych od kilku lat przez Oficynę Wydawniczą "Tutor" ogólnopolskich próbnych matur z chemii dla uczniów klas maturalnych i przedmaturalnych. Opinie uczestników były jednoznaczne – matury te były bardzo trudne. Jednakże każdego roku autor otrzymywał informacje od osób, które dostały się na studia medyczne, że ta matura pokazała im, jak wiele jeszcze muszą się uczyć, żeby uzyskać wysoki wynik na prawdziwym egzaminie maturalnym. Uczniowie poświęcali więc sporo czasu na chemiczną reedukację.

W części drugiej tego zbioru znajdują się przykładowe odpowiedzi i rozwiązania. W wielu przypadkach sposób rozwiązania zadania może być różnorodny. Poprawne odpowiedzi do pytań otwartych także mogą być inaczej sformułowane niż proponowane przez autora. Dlatego w przypadku wątpliwości autor obiecuje pomoc poprzez udzielenie odpowiedzi na pytania nadsyłane za pośrednictwem poczty e-mailowej.

Rozwiązanie wielu prezentowanych w tym zbiorze zadań wymaga szerszej wiedzy i umiejętności rozumowania, dlatego przebrnięcie przez te zestawy na pewno pomoże każdemu uczniowi w odniesieniu maturalnego sukcesu.

Chemia 1. Ćwiczenia dla licealistów. Zakres podstawowy i rozszerzony

Spis treści:

 1. Budowa atomu.
 2. Układ okresowy pierwiastków chemicznych.
 3. Mol, masa molowa, objętość molowa gazów i stężenie molowe roztworów.
 4. Wiązania chemiczne.
 5. Właściwości wybranych metali i niemetali.
 6. Systematyka związków nieorganicznych.
 7. Chemia w Internecie.

Chemia 1. Ćwiczenia dla licealistów. Poradnik dla nauczyciela

Chemia 2a. Ćwiczenia dla licealistów. Zakres podstawowy i rozszerzony

Spis treści:

 1. Reakcje chemiczne.
 2. Podstawy obliczeń chemicznych.
 3. Roztwory i mieszaniny.
 4. Reakcje w roztworach wodnych elektrolitów.

Chemia 2a. Ćwiczenia dla licealistów. Poradnik dla nauczyciela

Chemia 2b. Ćwiczenia dla licealistów. Zakres podstawowy i rozszerzony

Spis treści:
Dział I. Węglowodory
1. Alkany
2. Węglowodory nienasycone (alkeny, alkiny, dieny i cykloalkeny)
3. Węglowodory aromatyczne i związki heterocykliczne
Dział II. Jednofunkcyjne i wielofunkcyjne pochodne węglowodorów
4. Fluorowcopochodne (halogenopochodne) węglowodorów
5. Alkohole i fenole
6. Aldehydy i ketony
7. Kwasy karboksylowe, estry i tłuszcze
8. Związki organiczne zawierające azot
9. Cukry
Dział II. Chemia na co dzień
10. Chemia na co dzień

Odpowiedzi i rozwiązania zadań do ćwiczeń publikowane są tylko w wersji elektronicznej.

Pliki można pobrać bezpłatnie ze stron Oficyny Wydawniczej TUTOR - www.tutor.torun.pl lub www.szkolna.pl.

 • Alkany. Rozdział 1. Odpowiedzi i rozwiązania zadań

Chemia. Poziom podstawowy. Zestawy zadań egzaminacyjnych przygotowujących do nowej matury. Pełne rozwiązania i modele oceniania

Zadania zawarte w tych arkuszach do poziomu podstawowego, mimo iż opracowane zostały wcześniej, są nadal aktualne. Odpowiadają wymaganiom ogólnym i szczegółowym jakie obowiązują na nowym egzaminie maturalnym w roku 2016 i w latach następnych. Dlatego ten zbiór także można rekomendować maturzystom przystępującym do nowej matury 2016 r.

Obejrzyj książkę

Dodatkowo w skład pakietu wchodzą gratisowe egzemplarze książek:

 • Informator maturzysty. Chemia. Matura 2005
 • Syllabus maturzysty. Chemia. Matura 2002Opinie